Jak osiągnąć spektakularny brak sukcesu. Poradnik praktyczny.

Obecnie można znaleźć bardzo wiele opracowań, które dają odpowiedź na to, jak osiągnąć gigantyczny sukces w biznesie. Tylko my doradzimy Ci jak wyróżnić się z tłumu i osiągnąć brak sukcesu.

Gorąco wierzymy, że nawet jeśli Twój biznes przesadnie dobrze Ci idzie, to zawsze możesz to skorygować spektakularną katastrofą wywołaną przez odpowiednie podejście do zagadnień IT.

Zacznijmy od klasyki. Backupy. Prawdziwi twardziele nie robią kopii zapasowych. Nawet jeśli musisz je robić, to upewnij się, że backup pozostaje w tej samej lokalizacji co Twoje dane produkcyjne. To przynajmniej daje nadzieję na całkowitą utratę danych w przypadku pożaru / kradzieży / zalania / przepięcia sieci energetycznej (niepotrzebne skreślić). Nigdy natomiast nie testuj, czy backupy dają się odzyskać. Jest duża szansa, że z całego systemy backupowego dobrze działają tylko raporty, a ważne dane i tak szlag trafi. Świat IT zna wiele takich przypadków. Dobrze jest też nie posiadać żadnych procedur na odzyskiwanie danych. Wtedy w razie poważniejszej awarii, rozsiadamy się wygodnie w fotelu i z rozbawieniem obserwujemy jak nasi pracownicy biegają w amoku w różnych kierunkach obijając się o siebie. W nerwach też wzrasta szansa, że dodatkowo coś jeszcze innego zginie w pożodze.

Antywirusy. Ostatnio panuje przekonanie, że jeśli jesteśmy doświadczonymi użytkownikami, to nie potrzebujemy programów antywirusowych. Absolutnie się z tym zgadzamy. To podobnie jak z jeżdżeniem w kaskach na motocyklach. Kto z kierowców doskonałych nie lubi czuć wiatru we włosach?

Osobom często gubiącym swoje rzeczy rekomendujemy opcję braku szyfrowania twardych dysków w laptopach.

Popularne open-source’owe CMSy. Jeśli posiadasz takowy – Wodpress, Joomla, etc., to nigdy ale to przenigdy go nie aktualizuj. To tylko kwestia czasu, kiedy go zhackują. Nie łudź się, że zrobią to żywi ludzie. Internet stale przeczesują armie botów, które szukają typowych dziur w typowych CMSach, aby w typowy sposób rozjechać Twój serwis zmieniając go np. w centrum wysyłania SPAMu. Dlatego powtarzamy – nigdy nie instaluj łatek bezpieczeństwa. Przypominamy, że posiadanie umowy z firmą, która stale dba o bezpieczeństwo Twojego serwisu również znacząco zmniejsza Twoją szansę na brak sukcesu.

Porada bonusowa dla blogerów: zadbaj o to, by na wypadek, jakbyś napisał coś poczytnego, Twój hosting nie był w stanie obsłużyć większego ruchu niż standardowy. Najtańszy, prosty hosting to samoregulujący się mechanizm, który anuluje Twój sukces nawet wtedy,  jeśli pojawi się w sposób zupełnie nieprzewidziany.

Na koniec – największy hit tego sezonu, wisienka na torcie – RODO. To nowa regulacja, która pozwala Ci w każdych okolicznościach zniszczyć całkowicie Twój biznes. Otóż jeśli zrobisz coś spektakularnego, np. pozwolisz na wyciek danych personalnych swoich klientów i dodatkowo nie zgłosisz tego – grożą Ci sankcje w wysokości do 20 mln Euro. Oczywiście możesz powiedzieć: moje interesy idą tak dobrze, że 20 baniek to dla mnie małe piwo. Ustawodawca zabezpieczył się i na to i może zażądać od Ciebie do 4% rocznego obrotu – jeśli oczywiście ta kwota będzie większa niż 20 mln Euro.

Pamiętajmy, że sukces w biznesie już dawno przestał robić wrażenie. Teraz rozgłos można uzyskać tylko spektakularnym jego brakiem! 

1 kwietnia w Niedzielę Wielkanocną życzymy Wesołych Świąt oraz przede wszystkim – wielu jaj.  Spektakularnych oczywiście ☺ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Accept